Wednesday, May 31, 2023
рекламно место 1spot_img
домаВЕСТИУХМР со вонредна прогноза: Попладне нестабилно, очекувајте невреме

УХМР со вонредна прогноза: Попладне нестабилно, очекувајте невреме

Во пладневните часови се очекува нестабилно време со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер, а на места ќе има услови за поинтензивни процеси во форма на краткотрајно невреме, соопшти УХМР.

Максималната температура ќе биде во интервал од 24 до 31 степени.

Во Скопје од пладневните часови нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер и услови за краткотрајно невреме.

Утре уште од претпладне ќе дува умерен до засилен северозападен ветер најизразен долж Повардарието и на повисоките места. Од утре следува и период на претежно сончево време со пораст на дневната температура. По викендот повторно ќе биде нестабилно.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде

- Advertisment -spot_img
- Advertisment -spot_img
- Advertisment -spot_img
- Advertisment -spot_img

последно додадени

последно коментирани