Thursday, June 1, 2023
рекламно место 1spot_img
домаВЕСТИИзбувна пожар во цистерна за бетон во Скопје

Избувна пожар во цистерна за бетон во Скопје

МВР информира дека вчера во 13:45 часот во СВР Скопје било пријавено дека на ул. „Никола Карев“ настанал пожар во товарно возило – цистерна за бетон, со косовски регистарски ознаки, која во моментот била празна.

Пожарот бил изгаснат од возачот Б.А.(40) од Косово. Се работи на расчистување на случајот, велат од полицијата.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде

- Advertisment -spot_img
- Advertisment -spot_img
- Advertisment -spot_img
- Advertisment -spot_img

последно додадени

последно коментирани