Thursday, June 1, 2023
рекламно место 1spot_img
домаВЕСТИНестабилно време со пороен дожд и грмежи

Нестабилно време со пороен дожд и грмежи

Времето ќе биде променливо облачно и нестабилно, на повеќе места со пороен дожд и грмежи. Локално процесите ќе бидат поинтензивни во форма на невреме со пороен дожд, грмежи, засилен ветер и изолирана појава на град. УВ индексот ќе биде 7.

Утринската температура ќе се движи од 13 до 20 степени, а дневната температура од 25 до 34 степени.

Во Скопје ќе биде променливо облачно и нестабилно со пороен дожд и грмежи.

Утринската температура ќе достигне до 18 степени, а дневната температура до 32 степени.

Во среда ќе се задржи променливо облачно и нестабилно време со пороен дожд и грмежи. Локално процесите ќе бидат поинтензивни во форма на невреме со пороен дожд, грмежи, засилен ветер и услови за изолирана појава на град. Од четврток следува период на стабилно, сончево и потопло време.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде

- Advertisment -spot_img
- Advertisment -spot_img
- Advertisment -spot_img
- Advertisment -spot_img

последно додадени

последно коментирани