Friday, September 22, 2023
рекламно место 1spot_img
домаСПОРТПартизан продаде нов бисер во Јунајтед за 12 милиони евра!

Партизан продаде нов бисер во Јунајтед за 12 милиони евра!

Партизан успеа да му го продаде младиот талентиран напаѓач Филип Стевановиќ на Манчестер јунајтед за неверојатни 12 милиони евра.

Тимот од „Олд Трафорд“ повторно реши да купува од Белград, откако пред 11 години од Партизан го купија и Зоран Тошиќ, кој не се прослави во Англија.

Талентираниот 17-годишен фудбалер нема веднаш да го облече дресот на Јунајтед, туку ќе остане во Партизан на позајмица уште една година.

Ова е уште еден голем трансфер за српската екипа која неодамна го продаде Страхиња Павловиќ во Монако за 10 милиони евра.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде

- Advertisment -spot_img
- Advertisment -spot_img
- Advertisment -spot_img
- Advertisment -spot_img

последно додадени

последно коментирани