Monday, October 2, 2023
рекламно место 1spot_img
домаВЕСТИПад на цената на златото

Пад на цената на златото

Вредноста на злато денеска првпат по деветнеделниот раст забележа пад на њујоршката берза „Комекс“.

Цената на златото за испорака во октомври се намали за 0,25 проценти или за 4,95 долари и се тргуваше за 1.965,45 долари за унца.

Вредноста на златото минатиот петок забележа историски рекорд од 2.089,2 долари за унца.

И цената на среброто за испорака во септември е намалена за еден отсто и се тргуваше за 22,442 долари за унца.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде

- Advertisment -spot_img
- Advertisment -spot_img
- Advertisment -spot_img
- Advertisment -spot_img

последно додадени

последно коментирани