Thursday, June 1, 2023
рекламно место 1spot_img
домаВЕСТИДенеска во 18 часот протест пред Влада против поскапувањето на струјата

Денеска во 18 часот протест пред Влада против поскапувањето на струјата

Денеска во Тетово, Гостивар, Дебар, Кичево и Струга ќе има протести против поскапувањето на струјата.

Центалниот протест е во Скопје и ќе започне во 18 часот од Жена парк до Владата.

При изразувањето на незадоволството ќе се бара укинување на одлуката на Регулаторната комисија за енергетика за поскапување на електричната енергија од 7,4 отсто и формирање на тело во Собрание кое ќе ги разгледа и адресира сите жалби на граѓаните кон енергетските компании.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде

- Advertisment -spot_img
- Advertisment -spot_img
- Advertisment -spot_img
- Advertisment -spot_img

последно додадени

последно коментирани