Thursday, September 28, 2023
рекламно место 1spot_img
домаКУЛТУРАТамара Тодевска откри кој е крив за грешката со текстот на химната

Тамара Тодевска откри кој е крив за грешката со текстот на химната

Тамара Тодевска гостуваше во студиото на „Репортер“, каде ја интервјуираше новинарката Александра Георгиев.

Тодевска зборуваше за сите перипетии со одземеното прво место од гласовите од жирито на Евровизија, до тешките моменти заради химната кога како сè да било против неа, за откажаните настапи и за храброста пак да се врати во јавноста, за довербата која ја изгуби во блиските.

Ексклузивно за „Репортер“ откри и дека ќе снима песна со „2Бона”. Од другарство до љубов со Мачка, кој денес ѝ е сопруг, за децата, за Тијана и нивниот однос, тагата по Влатко, кого го нарекувала натапиран скакулец…

Целото интервју погледнете го во продолжение.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде

- Advertisment -spot_img
- Advertisment -spot_img
- Advertisment -spot_img
- Advertisment -spot_img

последно додадени

последно коментирани