Wednesday, May 31, 2023
рекламно место 1spot_img
домаВЕСТИПолицијата трага по пироманот што се снимаше на ТИК ТОК додека врши...

Полицијата трага по пироманот што се снимаше на ТИК ТОК додека врши палење на јавни површини

Нa 04.08.2020 до Секторот за компјутерски криминал и дигитална форензика при МВР, преку сервисот „Црвено копче“ пристигната е пријава за лице кое на сервисот за споделување на видеа ТИК ТОК се снима додека врши палење на јавни површини.

Пријавата е доставена до СВР Скопје, како надлежна организациона единица која постапува по сторени кривични дела од таа област. МВР презема мерки и активности за утврдување на точниот идентитет на снимката и на учесниците во неа, како и за понатамошно расчистување на настанот.

Станува збор за лице од Скопје кое на Тик-Ток објави видео од профилот „djeloking 2020“ и од „забава“, на некој рид запали намерно грмушка и предизвикува потоа голем пожар.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде

- Advertisment -spot_img
- Advertisment -spot_img
- Advertisment -spot_img
- Advertisment -spot_img

последно додадени

последно коментирани