Thursday, September 28, 2023
рекламно место 1spot_img
домаВЕСТИТаа е најмладата пратеничка вистинска убавица влегува во македонското Собрание

Таа е најмладата пратеничка вистинска убавица влегува во македонското Собрание

23-годишната студентка Артина Ќазими од гостиварски Добри Дол од Коалицијата Алијанса за Албанците и Алтернатива е најмладата народна избраничка.

За неа многумина велат дека е вистинска убавица и дека буквално ќе го краси Законодавниот дом.

Во изјава за ТВ 21, таа нагласува дека за разлика од нејзините врснички кои сакале мода, спорт или музика, таа се интересирала за вести и за политика.

Нејзина цел во парламентот како што истакнува таа ќе биде борбата против егзодусот на младите од државата преку обезбедување достојна егзистенција и иднина.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде

- Advertisment -spot_img
- Advertisment -spot_img
- Advertisment -spot_img
- Advertisment -spot_img

последно додадени

последно коментирани