Tuesday, May 30, 2023
рекламно место 1spot_img
домаСПОРТНови правила во Премиер лигата: Црвен картон ако играчот кашла кон противникот

Нови правила во Премиер лигата: Црвен картон ако играчот кашла кон противникот

Раководството на англиската Премиер лига објави нови упатства за судиите. Сега делителите на правдата можат да покажат жолти, па дури и црвени картони на играчи кои намерно кашлаат кон против противниците, објави „Sky Sports“.

Вакви драстични мерки се преземени во насока на борбата на земјата против ширењето на епидемијата на коронавирус.

Новата сезона во најквалитетната фудбалска лига на Англија треба да стартува во септември.(МИА)с

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде

- Advertisment -spot_img
- Advertisment -spot_img
- Advertisment -spot_img
- Advertisment -spot_img

последно додадени

последно коментирани