Wednesday, May 31, 2023
рекламно место 1spot_img
домаВЕСТИВМРО-ДПМНЕ Кавадарци ги сруши амбициите на Јанчев: Партијата не е на распродажба,...

ВМРО-ДПМНЕ Кавадарци ги сруши амбициите на Јанчев: Партијата не е на распродажба, Мицкоски е легитимен лидер кој победи во 42 општини

Претседателот на ОК ВМРО-ДПМНЕ Кавадарци, Зоран Јованчев на својот Фејсбук профил напиша статус во кој тврди дека ВМРО-ДПМНЕ е партија која што се залага за зачувување на македонските национални интереси, продолжување и шириње идеата на Гоце, Даме, Карев, Ченто, Богдановски, но и плејада на родољубиви патриоти кои животот го посветија на самостојна и суверена Република Македонија. Тој исто така напиша дека партијата не е на распродажба.

Во продолжение може да го прочитате целосниот статус.

ВМРО ДПМНЕ е историја,континуитет и концепт. Ние сме генерација на политичари кои ја имаме честа но и одговорноста да се…

Публикувахте от Zoran Jovancev в Събота, 1 август 2020 г.

Исто така и потпретседателот на ОК ВМРО-ДПМНЕ Кавадарци Слободан Ивановски, сподели статус на својата Фејсбук страница во кој истакнува дека брендот ВМРО- ДПМНЕ го посакувале многумина, мислејќи дека преку тој бренд ќе си ги задоволат своите лични интереси.
-Сепак брендот им припаѓа на членовите и на сите оние кои изминативе години чесно и искрено работеа за партијата борејќи се против двоецот Заев-Мијалков, напиша тој.

Целосниот статус може да го прочитате во продолжение.

ВМРО-ДПМНЕ е народна партија, и својата политика ја темели исклучиво на волјата и интересите на граѓаните. Брендот ВМРО-…

Публикувахте от Слободан Ивановски в Събота, 1 август 2020 г.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде

- Advertisment -spot_img
- Advertisment -spot_img
- Advertisment -spot_img
- Advertisment -spot_img

последно додадени

последно коментирани