Sunday, December 10, 2023
домаВЕСТИНовата ѕвезда на Јувентус на одмор во Охрид

Новата ѕвезда на Јувентус на одмор во Охрид

Новото засилување на Јувентус, Дејан Кулушевски одлучи дел од летниот одмор пред почетокот на новата сезона и подготовките за неа да го помине во Охрид.

Швеѓанецот со македонски корени е во друштво на неговиот соиграч од младинската репрезентација на Шветска, Жоел Асоро.

Кулушевски минатата сезона ја помина во Парма а Јувентус го купи за 40 милиони евра.

View this post on Instagram

Really livin life..🙏

A post shared by Dejan Kulusevski (@dejan.k10) on

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде

последно додадени

последно коментирани