Wednesday, December 6, 2023
домаВЕСТИ389 новозаразени и 9 починати во Србија

389 новозаразени и 9 починати во Србија

Во последните 24 часа, девет лица починаа од коронавирус во Србија, а новозаразени се 389 лица.

Вкупо 7.648 лица биле тестирани во последните 24 часа. На респиратори има 187 лица, а 4.776 пациенти се хоспитализирани.

Досега починале вкупно 461 лица заразени со корона, додека вкупно 20.498 лица се заразени од почетокот на епидемијата.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде

последно додадени

последно коментирани