Monday, October 2, 2023
рекламно место 1spot_img
домаВЕСТИМицкоски во Вранешница ја пречека илинденската коњаница

Мицкоски во Вранешница ја пречека илинденската коњаница

Во Вранешница на пречек на илинденската коњаница во пресрет на празникот кој е носечкиот столб на нашата борба за слобода и државност.

Во Вранешница на пречек на илинденската коњаница во пресрет на празникот кој е носечкиот столб на нашата борба за слобода и државност.

Публикувахте от Hristijan Mickoski в Сряда, 29 юли 2020 г.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде

- Advertisment -spot_img
- Advertisment -spot_img
- Advertisment -spot_img
- Advertisment -spot_img

последно додадени

последно коментирани