Friday, September 22, 2023
рекламно место 1spot_img
домаВЕСТИ128 новозаразени и 6 починати од коронавирус во Македонија

128 новозаразени и 6 починати од коронавирус во Македонија

Во последните 24 часа се направени 1025 тестирања, а регистрирани се 128 нови случаи на ковид-19 во:

-Скопје 52
-Куманово 6
-Штип 29
-Прилеп 2
-Тетово 6
-Битола 2
-Кавадарци 10
-Гостивар 13
-Кочани 1
-Пробиштип 1
-Македонски Брод 3
-Виница 2
-Свети Николе 1

Починати се 6 лица, четири пациенти од Скопје, еден пациент од Кичево и еден од Струга.

Денеска Институтот за јавно здравје регистрира 137 оздравени пациенти од:

-Скопје 108
-Куманово 2
-Прилеп 1
-Тетово 11
-Велес 1
-Битола 3
-Гостивар 2
-Кочани 2
-Кичево 2
-Ресен 5

Досега во земјата се направени вкупно 96194 тестирања на ковид -19. Денеска нема тестирања во рамките на скринингот.

Вкупната бројка на ковид дијагностицирани во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 10213, бројката на оздравени пациенти е 5564, на починати е 466, а во моментов бројот на активни случаи во земјата изнесува 4183.

Во последните 24 часа се направени 1025 тестирања, а регистрирани се 128 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 52…

Публикувахте от Венко Филипче в Понеделник, 27 юли 2020 г.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде

- Advertisment -spot_img
- Advertisment -spot_img
- Advertisment -spot_img
- Advertisment -spot_img

последно додадени

последно коментирани