Friday, September 22, 2023
рекламно место 1spot_img
домаВЕСТИПолицијата казнува на секој чекор- еве колку граѓани се казнети за 24...

Полицијата казнува на секој чекор- еве колку граѓани се казнети за 24 часа поради неносење маски

Во текот на изминатото деноноќие (24/25.07.2020 година) на територијата на Република Македонија по однос на мерката за неносење лична заштита на лице регистрирани се 418 прекршоци.

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со Ковид -19.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде

- Advertisment -spot_img
- Advertisment -spot_img
- Advertisment -spot_img
- Advertisment -spot_img

последно додадени

последно коментирани