Friday, June 2, 2023
рекламно место 1spot_img
домаВЕСТИАнонимните хакери со нова порака до Министерството за здравство

Анонимните хакери со нова порака до Министерството за здравство

Македонска група на хакери, кои засега остануваат анонимни, ги хакираше веб сајтовите на Министерството за здравство и Министерството за образование.

Од Министерството за здравство соопштија дека се хакирани и мејловите на сите нивни вработени, но анонимните хакери преку Твитер ги демантираа.

Хакерите исто така застанаа за нападот на „Тајм.мк“ на денот на изборите, а неодамна ги имаа хакирано и веб сајтовите на пејачките Дуа Липа и Рита Ора.

Од Министерството за внатрешни работи информираат дека се преземаат активности за откривање кој стои зад анонимните хакери. Портпаролот, Тони Ангеловски, рече дека не знае дали АнонОпсМКД се тие кои ја хакирале и страницата на ДИК и агрегаторот за вести „Тајм.мк“, иако самите хакери го признаа тоа.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде

- Advertisment -spot_img
- Advertisment -spot_img
- Advertisment -spot_img
- Advertisment -spot_img

последно додадени

последно коментирани