Friday, September 29, 2023
рекламно место 1spot_img
домаВЕСТИГордана Силјановска Давкова - Сите редовни студенти на државните универзитети за...

Гордана Силјановска Давкова – Сите редовни студенти на државните универзитети за академската 2020/2021 целосно ќе бидат ослободени од партиципација

Носителот на листа во изборната единица 1 на ВМРО-ДПМНЕ, Гордана Силјановска Давкова на својата фејсбук страница напиша статус дека неспособноста на оваа влада довела безброј семејства на работ на егзистенцијата.

Во продолжение може да го погледнете нејзиниот фејсбук статус.

” Оваа неспособна власт доведе безброј семејства на работ на егзистенцијата.Се обврзуваме дека сите редовни студенти запишани на државните универзитети за академската 2020/21 година ЦЕЛОСНО ќе бидат ослободени од плаќање партиципација. Се грижиме за сите! Повеќе за секого!”

Оваа неспособна власт доведе безброј семејства на работ на егзистенцијата.Се обврзуваме дека сите редовни студенти…

Публикувахте от Проф.д-р Гордана Силјановска Давкова в Петък, 10 юли 2020 г.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде

- Advertisment -spot_img
- Advertisment -spot_img
- Advertisment -spot_img
- Advertisment -spot_img

последно додадени

последно коментирани