Saturday, June 3, 2023
рекламно место 1spot_img
домаЖИВОТФризура со локни повторно ИН ова лето

Фризура со локни повторно ИН ова лето

Ладната фризура“ или фризура со локни била ултимативен тренд во осумдесетите. Ако сте од помладата генерација, прашајте ги вашите мајки или баби и ќе ви кажат колку бил распространет и популарен овој тренд.

Жените со часови седеле во фризерските салони, под „хауба“ за да ги добијат совршените локни. Две децении подоцна, локните се повторно „ин“.

Колку поубаво дефинирани и со волумен – толку подобро.

„Ладна“ односно „Трајната фризура“ сè уште се прави во фризерските салони и е предност доколку не сакате да се заморувате со секојдневно средување на косата.

Но, можете да ја добиете во една малку поинаква форма и со виткање на косата со фигаро или пегла за коса, или пак на старомоден начин со „крпчиња“ . Тие пак што имаат природно кадрава коса имаат среќа.

Во продолжение погледнете неколку примери:

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде

- Advertisment -spot_img
- Advertisment -spot_img
- Advertisment -spot_img
- Advertisment -spot_img

последно додадени

последно коментирани