Saturday, May 27, 2023
рекламно место 1spot_img
домаВЕСТИШто се случува со здравството во државава?! Почина 34-годишен штипјанец бидејќи не...

Што се случува со здравството во државава?! Почина 34-годишен штипјанец бидејќи не бил тестиран на време

34-годишниот Бобан З. од Штип, ја загуби битката  со корона вирусот, по скоро две недели борба. Не помогнаа ни повиците од семејството по социјалните мрежи за донирање на крвна плазма.  

Бобан е еден од заболените од конфекцијата Грандтекс, кој во првите денови со симптоми, не успеал навремено да се тестира. Зад себе остави сопруга и двегодишно дете.

Бобан е петтата и најмладата жртва на Ковид 19 во Штип.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде

- Advertisment -spot_img
- Advertisment -spot_img
- Advertisment -spot_img
- Advertisment -spot_img

последно додадени

последно коментирани