Friday, September 29, 2023
рекламно место 1spot_img
домаСПОРТРакометТренерот на ВАРДАР номиниран за тренер на годината!

Тренерот на ВАРДАР номиниран за тренер на годината!

Поранешниот тренер на Вардар, Роберто Гарсија Парондо е номиниран за најдобар тренер во светот за 2019 година од страна на Интернационалната ракометна федерација (ИХФ). 

Шпанецот заедно со Вардар ја освои титулата во Лигата на шампиони, иако малкумина им даваа шанса, по што Парондо замина да работи како селектор на Египет.

Парондо ќе има голема конкуренција од Кристијан Берге, Маик Мачула, Николај Јакобсен и Дидие Динар.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде

- Advertisment -spot_img
- Advertisment -spot_img
- Advertisment -spot_img
- Advertisment -spot_img

последно додадени

последно коментирани