Thursday, September 28, 2023
рекламно место 1spot_img
домаСПОРТФудбалПандев не го даваме!

Пандев не го даваме!

Стратегот на Џенова Давиде Никола е под притисок поради резултатите на клубот и Џенова се уште не обезбедила опстанок оваа сезона.

Опстанокот нема да биде лесна задача за Џенова, пред овој тим се тешки натпревари. На последниот натпревар овој тим загуби од шампионот Јувентус, сепак тука и реално не очекуваа бодови, шансата за освојување на бодови ќе ја бараат во наредните натпреварите.

„Горан е играч со исклучителен квалитет. За него не може да се каже ништо лошо, секогаш го дава максимумот од кога сум јас тука. Ние мораме да го чуваме Пандев да биде во најдобра форма, физичка пред се затоа што ни е потребен“, изјави тренерот на Џенова.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде

- Advertisment -spot_img
- Advertisment -spot_img
- Advertisment -spot_img
- Advertisment -spot_img

последно додадени

последно коментирани