Wednesday, May 31, 2023
рекламно место 1spot_img
домаВЕСТИВИДЕО: Дpaма во cyдницата, Боки 13 обвинyвa за намecтено cyдење (ВИДЕО)

ВИДЕО: Дpaма во cyдницата, Боки 13 обвинyвa за намecтено cyдење (ВИДЕО)

Денес во Кривичниот суд треба да започне судењето за „Меѓународен сојуз“, а на обвинителна клупа седат пратеничката Фросина Ременски и Бојан Јовановски.

Овој предмет ќе го судат истите судии од случајот „Рекет“, Васка Николовска- Масевска и Софче Гаврилова -Ефремова. Разликата е во тоа што сега судијката Гаврилова-Ефремова е претседател на судечкиот совет, а судијката Николовска -Масевска е втор судија, пишува Инфомакс.мк.

Јовановски обвинува повторно за политички игри во судницата. Според него судењето е наместено, а денешното рочиште ќе биде одложено бидејќи како што вели тој ја нема втората судијка.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде

- Advertisment -spot_img
- Advertisment -spot_img
- Advertisment -spot_img
- Advertisment -spot_img

последно додадени

последно коментирани