Sunday, December 10, 2023
домаВЕСТИРашела Мизрахи годинава ја предводи коњаницата која што традиционално секоја година заминува...

Рашела Мизрахи годинава ја предводи коњаницата која што традиционално секоја година заминува кон Мечкин Камен

Пратеничката во Собранието од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Рашела Мизрахи, годинава ја предводи коњаницата којашто традиционално секоја година заминува кон Мечкин Камен за да учествува во прославата на празникот Илинден.

Во чест на Илинден заедно со коњаницата „Бигорски Манастир – Патот на црешовото топче“ тргнавме од Зубовце до славното…

Публикувахте от Рашела Мизрахи в Неделя, 26 юли 2020 г.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде

последно додадени

последно коментирани