Saturday, December 2, 2023
домаЖИВОТПОНЕДЕЛНИК! НЕКА ЗАПОЧНЕ НЕДЕЛАТА СРЕЌНО И СО ЧАША НЕОБИЧЕН ВКУС НА КАФЕ...

ПОНЕДЕЛНИК! НЕКА ЗАПОЧНЕ НЕДЕЛАТА СРЕЌНО И СО ЧАША НЕОБИЧЕН ВКУС НА КАФЕ И УРМИ

Кафето е составен дел од нашите утра, но љубителите на кофеинот не секогаш се подготвени да пробаат и нешто ново и вкусно. Ова е правата комбинација за добро зачинето утринско кафе. Имајте прекрасен ден.

Потребни состојки:

  • 120 милилитри кафе
  • 200 грама ледени коцки
  • 2-3 меки урми
  • 1/2 екстракт од ванила
  • Прстофат сол

Ставете ги сите состојки во блендер и матете додека не добиете хомогена смеса. Сипете го кофеинскиот шејк со урми во чаша и уживајте во вкусот!

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде

последно додадени

последно коментирани