Wednesday, December 6, 2023
домаВЕСТИНЕКСТ ТАЈМ И ВЛАТКО ЛОЗАНОСКИ СО ПОРАКА КОН ДУА ЛИПА - ...

НЕКСТ ТАЈМ И ВЛАТКО ЛОЗАНОСКИ СО ПОРАКА КОН ДУА ЛИПА – КАРТА НА ЕТНИЧКА МАКЕДОНИЈА

Откако светски познатата пеачка Дуа Липа објави карта на голема Албанија со која повика на независност за Косово, Македонскиот поп-рок бенд Некст Тајм и Македонската поп икона Влатко Лозаноски на својата фејсбук страна објавија историска карта на етничка Македонија.

Со тоа момците од Некст Тајм и Лозаноски се едни од ретките кои реагираа во јавноста на претензиите на големо-албанските аспирации преку формирање на голема албанија во која според картата на Дуа Липа влегуваат и делови од Република Македонија.

За добра ноќ;)

Публикувахте от Next Time в Понеделник, 20 юли 2020 г.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде

последно додадени

последно коментирани