Sunday, December 10, 2023
домаВЕСТИМВР доби нов министер- еве кој ќе го замени од денеска Чулев

МВР доби нов министер- еве кој ќе го замени од денеска Чулев

Денеска  во Министерството за внатрешни работи досегашниот министер за внатрешни работи Наќе Чулев, официјално  му ја предаде должноста министер за внатрешни работи на  д-р Агим Нухиу.

По денешното примопредавање на должноста, согласно постоечките законските одредби, Нухиу ќе раководи со министерството до изборот на нова Влада на Република Македонија, односно до изборот на нов министер за внатрешни работи.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде

последно додадени

последно коментирани