Saturday, December 2, 2023
домаВЕСТИЗијадин Села повика на протестен марш: Кога нема правда во институциите, таа...

Зијадин Села повика на протестен марш: Кога нема правда во институциите, таа се бара на улиците

Лидерот на Алијансата за Албанците, Зијадин Села, ги повика симпатизерите на партијата да излезат на протестниот марш поради изборниот ден и пребројувањето на гласовите на предвремените парламентарни избори.

На социјалната мрежа Фејсбук, тој сподели постер со стисната тупаница на кој е и напишано дека протестот почнува в понеделник во 18 часот, од паркот во Чаир.

Во повикот, тој вели и дека ќе се протестира против „изборната мафија“.

Кога нема правда во институциите, таа се бара на улиците! Народот секогаш го освојува своето право! Гласовите се украдени како и секогаш! Крадците се исти! Но… народот се смени! Ова е крај на изборната мафија!, напиша Села на Фејсбук.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде

последно додадени

последно коментирани