Sunday, December 10, 2023
домаКУЛТУРАВо Охрид почнува 3-то издание на „Beach Film Festival“

Во Охрид почнува 3-то издание на „Beach Film Festival“

Со светска премиера на филмот „Сплавот“ (The Raft) на режисерот Одед Раз, вечерва на плажата пред хотелот „Холидеј М“ во населбата Св. Стефан во Охрид, започнува 3-то издание на „Beach Film Festival 2020“.

Филмот е наменет за младата публика. Влезот е бесплатен, но бројот на седишта е ограничен.

На Фестивалот кој трае до недела, ќе бидат прикажани повеќе долгометражни и краткометражни филмови.

И годинава дел од програмата на „Beach Film Festival“ ќе бидат работилници, предавања, како и филмови на македонски студенти.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде

последно додадени

последно коментирани